Zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy wzór PDF

(4 opinie klienta)

15,00 

Zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy to pismo dzięki któremu inwestor będzie mógł zgodnie z prawem postawić garaż w granicy z sąsiadem. Stawianie garażu w granicy wymaga takiego pozwolenia, gdyż tak mówią przepisy prawa budowlanego. Dla celów dowodowych wzór zgody sąsiada na budowę garażu w granicy należy przechowywać w bezpiecznym miejscu niedostępnym dla wszystkich, aby w przypadku ewentualnego sporu w dalekiej przyszłości, móc okazać się takim pozwoleniem.

Zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy to dokument, który należy przygotować w przypadku, kiedy obszar oddziaływania planowanego obiektu wykracza poza obręb działki inwestora.

Oznacza to, że jeśli istnieje szansa, iż plan budowy będzie w jakikolwiek sposób kolidował z interesem sąsiada lub wybudowany garaż wpłynie negatywnie na otoczenie, zgoda sąsiada na rozpoczęcie prac będzie niezbędna na równi ze zgłoszeniem czy pozwoleniem na budowę.

Pismo, jakim jest zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy, zawiera dwa ważne elementy, czyli oświadczenie sąsiada o zapoznaniu się z planami budowy oraz oświadczenie o braku zastrzeżeń wobec przedstawionych dokumentów.

Zgoda musi zawierać podpis właściciela gruntu, jego dane adresowe oraz datę i miejsce sporządzenia pisma. Chociaż w przypadku, kiedy budowany garaż znajduje się blisko granic działki, lecz nie wykracza poza jej obszar, zgoda sąsiada nie jest wymagana prawnie, to w celu uniknięcia ewentualnych sporów sądowych zawsze warto uzyskać wcześniej takie oświadczenia w formie pisemnej.

Podobne wzory pism:

4 opinie dla Zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy wzór PDF

 1. Łukasz D.

  Pismo OK.

 2. Marcin Gastyniak

  polecam – ok

 3. Grzegorz Bialik

  bezproblemowo

 4. Mateusz

  Ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *