Rezygnacja z funkcji wicedyrektora szkoły wzór

15,00 

Rezygnację z funkcji wicedyrektora szkoły nauczyciel składa na ręce dyrektora. Obowiązuje go przy tym 3-miesięczny okres wypowiedzenia, liczony od dnia odwołania nauczyciela ze stanowiska kierowniczego. 

Kategoria:

Jak zrezygnować z funkcji wicedyrektora szkoły?

Funkcję wicedyrektora nauczyciel pełni dobrowolnie, zatem może zrezygnować z niej w dowolnej chwili. Pisemną rezygnację powinien złożyć na ręce dyrektora szkoły zatrudniającej.

Dyrektor po przyjęciu rezygnacji dokonuje odwołania wicedyrektora, jednak wcześniej zasięga opinii organu prowadzącego, rady szkoły i rady pedagogicznej. Jeśli wicedyrektor odwoła swoją rezygnację, dyrektor nie ma obowiązku przyjęcia takiego pisma.

W przypadku skutecznego odwołania wicedyrektora traci on swoją funkcję po upływie 3 miesięcy. Co ważne, rezygnacja z funkcji wicedyrektora nie oznacza jednoczesnej rezygnacji z pracy w danej szkole. 

Jak napisać rezygnację z funkcji wicedyrektora szkoły?

Pismo z rezygnacją z funkcji wicedyrektora szkoły musi zostać sporządzone w taki sposób, aby jasno wynikało z niego, że nauczyciel nie rezygnuje z pracy w szkole, ale jedynie z dodatkowej funkcji – funkcji wicedyrektora.

Dokument jest oświadczeniem woli, zatem musi uwzględniać dane nauczyciela oraz dane dyrektora, do którego pismo jest kierowane. Rezygnacja może zawierać także propozycję wcześniejszego odwołania z pełnionej funkcji w terminie ustalonym na podstawie porozumienia stron. 

Co ważne, rezygnacja z funkcji wicedyrektora musi zostać przyjęta przez kierującego placówką. Jego obowiązkiem jest także przydzielenie nauczycielowi godzin zajęć z uczniami w wymiarze zgodnym z wymiarem zatrudnienia.

W przypadku braku takiej możliwości dyrektor będzie miał obowiązek wypłacania byłemu wicedyrektorowi wynagrodzenia za przestój. Co więcej, brak możliwości dalszego korzystania ze zniżki pensum w związku z pełnioną funkcja kierowniczą nie stanowi podstawy zwolnienia nauczyciela.