Wniosek o wypłatę środków z depozytu sądowego wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać wniosek do sądu o wypłatę środków z depozytu sądowego? pismo sądowe jak każde inne, nie jest proste w sformułowaniu, sądy często wzywają do uzupełnienia braków formalnych, przez co czas oczekiwania na załatwienie sprawy odwleka się o kolejne tygodnie.

Aby ułatwić Ci przygotowanie takiego pisma, sporządziliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku o wypłatę z depozytu sądowego.

Kategoria:

Wniosek o wypłatę środków z depozytu sądowego może złożyć zainteresowany, jeśli odpadnie przyczyna będąca powodem złożenia pieniędzy do depozytu.

Należy jednak pamiętać, że jeżeli złożenie pieniędzy lub innych składników majątku do depozytu było konsekwencją wydania przez sąd odpowiedniego orzeczenia, depozyt nie może być zwrócony dłużnikowi bez zgody tego sądu, chyba że co innego wynika z samej treści orzeczenia.

Zatem, jeśli tak wynika z postanowienia sądu lub innego organu, wierzyciel lub dłużnik dla „odzyskania” depozytu muszą złożyć wniosek o wypłatę środków z depozytu sądowego. Sprawę z wniosku o zwrot depozytu Sądy Cywilne rozpoznają na posiedzeniu niejawnym, czyli bez udziału dłużnika i wierzyciela.

W razie zaistnienia potrzeby, sąd może zobowiązać dłużnika lub wierzyciela do złożenia stosownych wyjaśnień na piśmie. Niemniej jednak rozpoznanie sprawy o zwrot depozytu, może przyspieszyć odpowiednio przygotowany wniosek. Dlatego pomocnym może okazać się przygotowany przez fachowca wzór wniosku o wypłatę środków z depozytu sądowego.

Podobne wyszukania:

 • wniosek o wypłatę z depozytu sądowego
 • wniosek o zwrot depozytu sądowego
 • wniosek o wydanie depozytu sądowego
 • wzór wniosku o wypłatę z depozytu sądowego
 • wniosek wierzyciela o wydanie depozytu sądowego

Podobne wpisy: Wniosek o złożenie do depozytu sądowego – wzór

Podobne:

3 opinie dla Wniosek o wypłatę środków z depozytu sądowego wzór

 1. Henryka Cegielski

  Transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo, wzór wniosku o wypłatę środków z depozytu sądowego jest OK!

  • Grzegorz Szwaciński

   Dziękujemy za miły komentarz.

 2. Andrzej C.

  wniosek zgodny z opisem polecam

 3. Natalia D.

  OK

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *