Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA – wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Aby ułatwić Ci komunikację z MSWiA, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór odwołania do komisji lekarskiej MSWiA, wzór pisma wystarczy pobrać i uzupełnić, a następnie dostarczyć odwołanie do właściwej jednostki drogą pocztową lub osobiście.

Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA należy złożyć zgodnie z regulacjami zawartymi w przepisach ustawy z dnia 28 listopada 2014 roku o komisjach lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych w związku z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego. Jak wskazuje przepis art. 42 ustawy o komisjach lekarskich, odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA może złożyć osoba badana, która nie zgadza się z decyzją lekarzy w terminie 14 dni.

Kiedy można złożyć odwołanie od decyzji komisji lekarskiej MSWiA? Termin na złożenie odwołania biegnie od dnia doręczenia orzeczenia. Zarzuty do orzeczenia należy podnieść na piśmie, które następnie należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą. Przy czym wskazać należy, że w pierwszej instancji sprawą zajmują się Rejonowe Komisje Lekarskie, a w drugiej instancji Centralna Komisja Lekarska.

Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA składa się za pośrednictwem Komisji Rejonowej. Natomiast Komisja Rejonowa przekazuje komisji wyższego rzędu akta sprawy wraz z dokumentacją medyczną z postępowania w pierwszej instancji. Zarzuty mogą obejmować poszczególne elementy orzeczenia lub całość.

Dla ułatwienia sporządzenia takiego pisma przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór odwołania od orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA.

Podobne wzory pism:

2 opinie dla Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej MSWiA – wzór

 1. Natasza

  Wzór odwołania pobrany, wszystko w porządku – polecam

  • Grzegorz Szwaciński

   Dzięki Natasza za pozytywną opinię!

 2. Henryk G.

  Polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *