Aneks do umowy najmu zmiana właściciela wzór

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać aneks do umowy najmu przy zmianie właściciela? aneks jest dokumentem niezmiernie ważnym, ponieważ wprowadza istotne zmiany we wcześniej podpisanej umowie najmu. Aneks do umowy najmu zawierać powinien szereg niezbędnych elementów, aby był zgodny z prawem.

Dla ułatwienia sporządzenia takiego dokumentu przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór aneksu do umowy najmu przy zmianie właściciela. Aneks należy pobrać, wydrukować w dwóch egzemplarzach i wypełnić danymi obu stron umowy najmu, a następnie podpisać.

Aneks do umowy najmu zmiana właściciela to dokument, na podstawie którego może dojść do kontynuacji umowy najmu nawet wtedy, kiedy doszło do zmian podmiotowych w pierwotnej umowie najmu. Zwrócić bowiem należy uwagę na okoliczność, że zmiana właściciela nieruchomości nie prowadzi do automatycznego rozwiązania umowy najmu.

Umowa najmu zawarta z poprzednim właścicielem pozostaje w mocy, jednakże następca prawny właściciela może podjąć decyzję o kontynuowaniu umowy lub jej wypowiedzeniu. Jeśli nowy właściciel chce kontynuować najem, powinien przedłożyć wynajmującemu aneks do umowy najmu zmiana właściciela.

Aneksu do umowy najmu powinien zostać zawarty w formie pisemnej dla celów dowodowych i podpisany przez nowego właściciela nieruchomości oraz wynajmującego – aneksu nie podpisuje poprzedni właściciel.

W treści aneksu do umowy najmu mieszkania należy wskazać formułę, że dochodzi do zmiany po stronie wynajmującego – nabywca nieruchomości wstępuje w miejsce zbywcy jako wynajmujący. Pomocnym może okazać się wzór aneksu do umowy najmu zmiana właściciela.

Podobne tematy:

1 opinia dla Aneks do umowy najmu zmiana właściciela wzór

  1. Hanna Sebińska

    Aneks spełnił nasze oczekiwania, udało się wszystko wyprostować w umowie najmu, polecam wzór pisma.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *