Zgoda sąsiada na przyłącze gazowe – wzór

(3 opinie klienta)

15,00 

Jak uzyskać zgodę sąsiada na przyłącze gazowe? aby otrzymać zgodę, która pociągnie za sobą oczekiwane skutki prawne, należy sporządzić oświadczenie, w którym sąsiad, podając swoje dane osobowe oraz adres i dane swojej działki, wyrazi pełnoprawne oświadczenie woli dotyczące przyłącza gazowego. Aby maksymalnie ułatwić Ci sporządzenie takiego oświadczenia, przygotowaliśmy gotowe do pobrania i wydrukowania oświadczenie, w  którym sąsiad wyraża zgodę na przyłącze gazowe.

Instalacje gazowe wiążą się z pewnym zagrożeniem, dlatego stworzenie przyłącza gazowego, wymaga przestrzegania określonych procedur, wyznaczonych przez przepisy prawne – od etapu planowania, przez projekt, aż po wykonanie. Jednym z niezbędnych dokumentów jest między innymi wyrażona pisemnie zgoda sąsiada na przyłącze gazowe, biegnące przez sąsiednią działkę.

Jeśli sąsiad nie wyraża sprzeciwu i podpisuje dokument, wnioskujący o wykonanie przyłącza może kontynuować spełniane procedur. Jednak w przypadku, kiedy zgoda sąsiada na przyłącze gazowe jest niemożliwa do uzyskania na drodze porozumienia, należy złożyć wniosek o ustanowienie tak zwanej służebności gruntowej.

Służebność gruntowa jest prawem odpłatnym. W konsekwencji jej ustanowienia właściciel nieruchomości jest zobowiązany do uiszczenia wynagrodzenia z tego tytułu w postaci jednorazowej lub okresowej wpłaty na rzecz właściciela innej działki.

Jeśli sąsiad nie zaakceptuje takiego roszczenia, właściciel działki ma możliwość ubiegania się o przymusowe obciążenie nieruchomości służebnością gruntową na drodze sądowej.

Podobne wzory pism:

3 opinie dla Zgoda sąsiada na przyłącze gazowe – wzór

 1. Anastazja

  Wszystko super, sąsiad zgodę podpisał – dzięki!

  • Grzegorz Szwaciński

   Anastazja – dzięki za pozytywną opinię, cieszymy się, że mogliśmy pomóc!

 2. Jan Kowalewski

  Wzór zgodny z opisem na stronie polecam

 3. Kamil S.

  Bezproblemowa transakcja

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *