Podanie o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Nie wiesz jak napisać podanie o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę? aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór, który zakupisz na niniejszej stronie.

Kategoria:

podanie-o-ponowne-zatrudnienie-po-przejsciu-na-emeryture-wzor-pdf-docJak napisać podanie o pracę po przejściu na emeryturę? przejście na emeryturę i ponowne zatrudnienie u tego samego pracodawcy to dość częsta sytuacja, dlatego postanowiliśmy przygotować gotowy do wypełnienia wzór podania o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę.

Zgodnie z art. 103a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1383 ze zm.), aby móc połączyć świadczenie emerytalne z wynagrodzeniem za pracą u poprzedniego pracodawcy – trzeba się zwolnić i ponownie zatrudnić, składając podanie o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę.

Podstawa prawna:

Prawo do emerytury ulega zawieszeniu bez względu na wysokość przychodu uzyskiwanego przez emeryta z tytułu zatrudnienia kontynuowanego bez uprzedniego rozwiązania stosunku pracy z pracodawcą, na rzecz którego wykonywał je bezpośrednio przed dniem nabycia prawa do emerytury, ustalonym w decyzji organu rentowego.

Tłumacząc powyższy przepis na zwykły język łatwo wywnioskować, że nie możliwym jest kontynuowanie zatrudnienie przez emeryta u poprzedniego pracodawcy nie rozwiązując z nim stosunku pracy – choćby na jeden dzień.

Zatem, aby otrzymać emeryturę, należy dostarczyć do ZUS świadectwo pracy i ostatniego pracodawcy i wyrejestrować się z ubezpieczenia społecznego. Na szczęście nie istnieje żaden przepis, który regulowałby przerwę w zatrudnieniu, aby pracownik mógł otrzymać emeryturę w przypadku kontynuowania zatrudnienia u tego samego pracodawcy.

Zatem praktyką stało się, że pracownik zwalnia się z pracy na jeden dzień, a kolejnego dnia ponownie podejmuje zatrudnienie, składając wcześniej podanie o ponowne przyjęcie do pracy.

Dopiero po wykonaniu tych kilku kroków pracownik może otrzymywać jednocześnie emeryturę oraz wynagrodzenie wynikające z ponownego zatrudnienia.

1 opinia dla Podanie o ponowne zatrudnienie po przejściu na emeryturę WZÓR

  1. Dariusz Stopka

    Wszystko w porządku, pismo dostałem od razu po zakupie, tak jak obiecywali.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *