Wzór pisma o pozostawienie nauczyciela

(1 opinia klienta)

15,00 

Kategoria:

Jak napisać podanie o pozostawienie nauczyciela i czy rodzice mogą mieć wpływ na pozostawienie nauczyciela w danej klasie/szkole? oczywiście, że tak! wniosek rodziców o pozostawienie nauczyciela może mieć dla dyrektora szkoły dość ważne znaczenie, szczególnie w sytuacji kiedy dyrekcja waha się, czy nauczyciel spełnił się w swojej roli i czy zostawić go na obecnym stanowisku.

Jeśli jako rodzic lub grupa rodziców chcecie złożyć do dyrekcji szkoły wzór pisma o pozostawienie nauczyciela z obecną klasą, lub w ogóle w szkole jako placówce, to przygotowana przez nas prośba o niezmienianie nauczyciela nadaje się w takiej sytuacji jak najbardziej. Jeśli rodziców jest kilku, to tutaj szczególnie dobrze spełni się petycja o pozostawienie nauczyciela. Aby przygotowane przez nas pismo przybrało formę petycji, pod treścią wniosku powinno podpisać się jak najwięcej rodziców.

Należy również pamiętać, że prośba do dyrektora szkoły o pozostawienie nauczyciela (bez względu na to jak bardzo zależy rodzicom, by nauczyciel pozostał w szkole lub z klasą), nadal powinna mieć grzeczny a przy tym formalny wydźwięk. Żadne zwroty typu “Żądamy pozostawienia nauczyciela na stanowisku”, czy “Nie chcemy zmiany nauczyciela” nie powinny mieć miejsca w oficjalnym piśmie do dyrekcji szkoły.

Owszem, pismo o pozostawienie nauczyciela może charakteryzować się prywatnymi (lecz nadal grzecznymi) zwrotami, jednak kluczowe w piśmie będzie uzasadnienie prośby i prawidłowe wskazanie stron:

  • dyrektora szkoły
  • nauczyciela,
  • a także wnioskodawcy, czyli rodziców.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas prośba o pozostawienie nauczyciela znacznie ułatwi Wam osiągnięcie celu!

1 opinia dla Wzór pisma o pozostawienie nauczyciela

  1. Maria Dopieralska

    wzór jest ok, polecamy

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *