Wzór rezygnacji ze szkoły Cosinus

15,00 

Cosinus to szkoła dla dorosłych, zatem nauka w niej nie jest obowiązkowa. Rezygnację można złożyć w dowolnym momencie, stosując się do zapisów zawartej z placówką umowy.

Kategoria:

Jak zrezygnować ze szkoły Cosinus?

Nauka w szkole Cosinus może być płatna lub bezpłatna. Szkoły policealne każdego roku proponują bowiem swoim słuchaczom różne kierunki edukacyjne, z których część objęta jest promocją.

Niezależnie od tego, czy nauka podjęta przez słuchacza wiąże się z obowiązkiem zapłaty czesnego, czy nie – można z niej zrezygnować. Wymaga to jednak złożenia odpowiedniego pisma, czyli oświadczenia o rezygnacji.

W większości przypadków rezygnacja z nauki w szkole policealnej będzie wiązała się z obowiązkiem zachowania okresu wypowiedzenia, np. miesięcznego, w trakcie którego słuchacz nadal ponosi standardowe opłaty za czesne.

Zdarza się również, że rezygnujący uczeń może zostać ukarany za przedterminowe rozwiązanie kontraktu karą umowną, jeśli odpowiednie zapisy w tej sprawie pojawiają się w treści tego dokumentu. Warto więc dokładnie zapoznać się z jego zapisami przed złożeniem oświadczenia o rezygnacji z nauki. 

Jak napisać rezygnację ze szkoły Cosinus?

Rezygnacja ze szkoły Cosinus to wypowiedzenie umowy o kształcenie. Taki dokument jest więc prostym oświadczeniem woli, w którym słuchacz uwzględnia między innymi datę i miejsce sporządzenia pisma, własne dane osobowe oraz opcjonalnie przyczynę rezygnacji.

Uzasadnienie rezygnacji nie jest obowiązkowe, ale można je przygotować. Najczęściej, przyczyną rezygnacji z nauki w szkole dla dorosłych jest natomiast chęć podjęcia nauki na studiach czy też konieczność podjęcia pracy zarobkowej.

Gotowe pismo należy złożyć w sekretariacie placówki osobiście lub listownie. Po przyjęciu dokumentu szkoła powinna wydać słuchaczowi wszystkie dokumenty, w tym przede wszystkim kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Po uzyskaniu takiej dokumentacji słuchacz może zmienić szkołę, zapisać się na studia czy też zakończyć edukację i podjąć pracę. Po ukończeniu 18. roku życia nauka nie jest bowiem obowiązkowa.