Wniosek o ukaranie grzywną za niewykonywanie kontaktów WZÓR

(1 opinia klienta)

15,00 

Jak napisać skuteczny wniosek o ukaranie grzywną za niewykonywanie kontaktów z dzieckiem? w piśmie takim muszą znaleźć się elementy pozwalające spełnić wszystkie wymogi stawiane pismom sądowym. Aby ułatwić Ci napisanie takiego wniosku, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku o ukaranie grzywną za niewykonywanie kontaktów.

Kategoria:

Każda osoba która nie wykonuje obowiązku wynikającego z orzeczenia bądź ugody zawartej przed sądem odnośnie kontaktów z dzieckiem, może zostać ukarana grzywną przez sąd opiekuńczy. Kara grzywny (w zależności od sytuacji) trafia albo do osoby która uprawniona jest do kontaktu z dzieckiem, albo do osoby sprawującej opieką nad dzieckiem. Natomiast wysokość kary grzywny podyktowana będzie ilością naruszeń przez rodzica nieprzestrzegającego orzeczenia sądu.

Tego typu wnioski rozpatruje sąd rejonowy, właściwy miejscowo ze względu na miejsce zamieszkania dziecka, a gdy ustalenie miejsca zamieszkania nie jest możliwe, liczyć się będzie sąd miejsca aktualnego pobytu dziecka.

Wniosek o ukaranie grzywną za niewykonywanie kontaktów złożyć może rodzic uprawniony do kontaktu dzieckiem, a także rodzic który sprawuje pieczę nad dzieckiem. Wniosek można również złożyć w przypadku kiedy jednemu z rodziców sąd zakazał kontaktu z dzieckiem.

Za złożenie niniejszego wniosku sąd pobiera opłatę w wysokości 40 zł.

Ile może wynieść grzywna za niewykonywanie kontaktów z dzieckiem? jak dotąd przepisy nie określają wysokości takiej grzywny, nie ma więc ani dolnej, ani górnej granicy wysokości grzywny. Dlatego Sąd ustalając wysokość grzywny, będzie brał pod uwagę sytuację materialno-finansową stron postępowania sądowego.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wniosek o ukaranie grzywną za niewykonywanie kontaktów WZÓR

  1. Gabriela Banasik

    wniosek jest ok dziękuję!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *