Wypowiedzenie zmieniające – wzór pisma PDF + DOC

(2 opinie klienta)

10,00 

Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy to bardzo ważne pismo, ponieważ dzięki zapisom w nim znajdującym się, stosunek łączący pracodawcę z pracownikiem zmieni się nieodwracalnie. Dokument ten nie może zawierać więc żadnych wad prawnych bądź braków formalnych. Dlatego tym bardziej zachęcam Cię do pobrania wzoru wypowiedzenia zmieniającego, który przygotowaliśmy.

Kategorie: ,

Czym jest wypowiedzenie zmieniające? jest to dokument, dzięki któremu zmienisz i zmodyfikujesz dotychczasowe warunki umowy o pracę, która łączy Cię z pracownikiem. Pracodawca może zastosować takie pismo jedynie w trakcie trwania stosunku pracy.

Wypowiedzenie zmieniające przydaje się w przeróżnych sytuacjach, np. gdy nagle zmienia się sytuacja firmy na danym rynku, wypowiedzenie zmieniające przydaje się też w sytuacji kryzysu gospodarczego oraz w obliczu innych zmian, które wywierają na pracodawcy presję zmiany obowiązującej umowy o pracę.

Wzór wypowiedzenia zmieniającego warunki pracy i płacy, który przygotowaliśmy, pozwoli Ci przygotować zgodne z prawem, precyzyjne pismo, które zmieni dotychczas obowiązujące w umowie o pracę warunki.

Co można zmienić wypowiedzeniem zmieniającym? pracodawca może dokonać wielu zmian, choćby takich, jak np.:

 • rodzaj pracy (zmiana stanowiska),
 • zmiana miejsca wykonywania pracy,
 • zmiana wymiaru czasu pracy,
 • zmiana wynagrodzenia pracownika,
 • zmiana godzin pracy,
 • zmiana etatu,
 • itp.

Co jeśli pracownik nie akceptuje wypowiedzenia zmieniającego? jeśli pracownik nie wykaże chęci zaakceptowania zmian w umowie i odmówi przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego, jego umowa o pracę może zostać rozwiązana z końcem okresu wypowiedzenia.

Warto dodać, że wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy należy sporządzić na piśmie, a więc wzór wypowiedzenia zmieniającego, który przygotowaliśmy, należy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie doręczyć pracownikowi, by ten podpisał dokument, zgadzając się na nowe warunki płacy i pracy.

Pismo można doręczyć pracownikowi osobiście lub pocztą, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Podstawa prawna:

Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy reguluje art. 42 ustawy Kodeks Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320, ze zm.).

2 opinie dla Wypowiedzenie zmieniające – wzór pisma PDF + DOC

 1. Dawid G.

  Wzór pisma jest ok, dziękuję!

 2. Maria Dąbrówka

  Polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.