Skarga do nadzoru budowlanego wzór

(2 opinie klienta)

15,00 

Jak napisać skargę do nadzoru budowlanego? aby pismo zostało uwzględnione i rozpatrzone przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, musi zawierać kilka ważnych elementów, dzięki którym GUNB będzie w stanie odnieść się do skargi oraz przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

Jak napisać donos do nadzoru budowlanego? w treści skargi lub donosu powinny znaleźć się niezbędne elementy, które pozwolą nadzorowi budowlanemu przeprowadzić postępowanie wyjaśniające i ewentualną kontrolę budowlaną.

Skarga do nadzoru budowlanego musi oprócz nazwy podmiotu, na który zamierzamy donieść / złożyć skargę powinna zwierać jasno sformułowane oświadczenie, w którym podamy zarzuty odnośnie łamania przepisów budowlanych.

Często pytacie, czy skarga do nadzoru budowlanego może być anonimowa, otóż nie! jeśli Główny Urząd Nadzoru Budowlanego otrzyma anonimową skargę, to zgodnie z art.  § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5, poz. 46):

Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.

Jeśli jednak złożona skarga będzie wskazywać na zagrożenie bezpieczeństwa, GUNB będzie musiał mimo wszystko zareagować i sprawdzić prawdziwość zarzutów, które padły w skardze.

Pobierz przygotowany przez nas wzór skargi do nadzoru budowlanego i wyślij ją na adres:

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
ul. Krucza 38/42
00-926 Warszawa

2 opinie dla Skarga do nadzoru budowlanego wzór

  1. Remigiusz Walęda

    Wzór skargi pobrany, szybka bezproblemowa transakcja

  2. Katarzyna Lasek

    polecam dokument

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *