Wniosek o zmianę terminu rozprawy WZÓR

15,00 

Kategoria:

Wniosek o zmianę terminu rozprawy może złożyć strona lub uczestnik postępowania jeżeli nie może stawić się w sądzie w dniu wyznaczonym na rozprawę lub posiedzenie. Wniosek o zmianę terminu rozprawy należy złożyć na tyle wcześniej, by przewodniczący mógł wyznaczyć nowy termin oraz o zmianie terminu poinformować strony postępowania, uczestników lub ich pełnomocników, a także wezwanych świadków.

W przedmiotowym wniosku należy podać przybliżoną datę kiedy wnioskodawca będzie mógł stawić się w sądzie. Dodatkowo należy usprawiedliwić wniosek. Podstawą niniejszego wniosku może być wyjazd za granicę, do pracy, sanatorium, a także choroba lub planowany zabieg.

Warto dodać, że wniosek o zmianę terminu posiedzenia sądowego nie musi zostać przez sąd uwzględniony, dlatego im więcej okoliczności zostanie przedstawionych tym większa szansa na jego uznanie.

Załącznikiem do wniosku mogą być dokumenty oraz zaświadczenia potwierdzające podnoszone przez wnioskodawcę okoliczności. Pomocnym może okazać się wzór wniosku o zmianę terminu rozprawy.

Podobne wzory:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zmianę terminu rozprawy WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *